avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Succesiune srl asociat unic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Succesiune srl asociat unic

Buna ziua! Tatal meu a fost asociat unic al unui SRL, eu avand functia de administrator. Dupa deces, am facut succesiunea, fiind unic mostenitor. La Registrul Comertului mi se cere hotarare AGA pentru inregistrarea mentiunii. Ce trebuie sa contina aceasta hotarare, poate imi puteti oferi un model. Eu ce calitate am in acest caz, devin automat asociat unic? Trebuie modificat actul constitutiv al firmei? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Nou act constitutiv asociat unic eugen82 eugen82 Intr-un srl cu doi asociati unul se retrage - prin hotarire AGA si contract cesiune, celalat asociat devine asociat unic Intrebarea este daca la reg.com. ... (vezi toată discuția)
Revocare administrator mitrache_v mitrache_v Buna ziua! As dori sa imi dati si mie un model de revocare din functie al unui administrator la un SRL. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Prelungire mandat administrator firma MihaiMih MihaiMih Buna ziua, Hristos a Inviat! Astazi mi-am adus aminte sa verific toate actele firmei si am constat faptul ca mi-a expirat de prin Ianuarie mandatul de 4 ... (vezi toată discuția)