Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... INSELACIUNE
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

INSELACIUNE

Am fost asociat intr-o societate care a incheiat un contract cu alta societate pentru construirea unui adapost de animale. Dupa ce a primit avansul de 70.000 lei nu a mai venit la lucru. Am facut plangere penala pentru inselaciune dar in cele din urma l-au scos de sub urmarire penala. Este sau nu inselaciune?
A se avea in vedere : art4 din protocolul 4 CEDO.
Este ciudat ce scrie dansul, deoarece , era asociat.
Cine a lansat aceasta acuzatie?, de: posibila inselaciune?
ContSters217470, utilizator