avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... o nelamurire judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

o nelamurire judecatoreasca

Ce ar trebui sa fac in acest caz mentionez ca suntem 4 frati si procesul este uzcapiune cu batrina care are terenul decedata si tatal meu este tot decedat cu casa ,,cred ca este la dosar ambele certificate de deces ,, uitati ce mi-a venit de la tribunal citez..IN PROCESUL CU ...BATRINA ...IN CALITATE DE PIRIT UZCAPIUNE ..IN CAZ DE NEPREZENTARE A PARTILOR JUDECATA SE VA FACE IN LIPSA DACA SE SOLICITA IN SCRIS ACEST LUCRU DE CATRE UNA DINTRE PARTI,CU MENTINEREA DE A EVALUA PROVIZORIU TERENUL SI CONSTRUCTIA ,SEPARAT SI DE A TIMBRA CEREREA PRINCIPALA LA VALOAREA EI ,PENTRU CEREREA DE PUNERE PE ROL,CU JUMATATE DIN ACEASTA TAXA,SI SA DEPUNA SENTINTA CIVILA DIN ANUL 1970 IN INTEGRALITATE A EI CU MENTIUNEA DEFINITIVA SI IREVOCABILA SI TITLUL DE PROPRIETATE AL PIRITEI ,,,acum va intreb ce trebuie sa fac si ce ar mai trebiu depus la dosar ,,si cit ar mai dura judecata in lipsa a persoanei in cauza ,,,mult respect stefania
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 06:58, 9 August 2011
mergeti cu actele si consultati un avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O nelamurire judecatoreasca stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua ..ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns mai concret ,,parinti mei au facut casa pe terenul unei batrine in 69 ,s-au inteles cu ea sa o lase ... (vezi toată discuția)
Nelamurire proces stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua am si eu o nelamurire daca poate cineva sa ma ajute in privinta unui process care este pe rol.Sunt in proces de uzcapiune din 2010 si nu se mai ... (vezi toată discuția)
Uzcapiune stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua o intrebare va deranjez ,,cam cit dureaza un proces uzcapiune ,,sunt in proces de peste un an ,este normal sa imi zica dm avocat ca nu este necesar ... (vezi toată discuția)