Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cazier judiciar - CI expirata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cazier judiciar - CI expirata

Buna ziua si scuze daca am postat aiurea.
Am nevoie URGENT de certificat de cazier judicira iar Cartea de Identitate mi-a expirat de 3 zile si inca n-am fost s-o schimb la politie. Mai pot sa-mi scot certificatul de cazier cu actuala carte de identitate?
nu puteți. o carte de identitate expirată echivalează cu lipsa ei. cine solicită cazierul dacă dv-stră nu vă puteți identifica?
jorje a scris:

nu puteți. o carte de identitate expirată echivalează cu lipsa ei. cine solicită cazierul dacă dv-stră nu vă puteți identifica?

Buna ziua.Aceiasi problema o am si eu,insa in cazul meu,actele pt. noua carte de identitate sunt depuse deja de 2 sapt.,dar dureaza cca o luna,iar eliberarea cazierului imi e necesara zilele acestea.Oare voi avea probleme la eliberarea lui?Multumesc