avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită cum invoc necompetenta teritoriala a unui executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

cum invoc necompetenta teritoriala a unui executor judecatoresc?

am citit prevederile lg 188/2000 actualizata, la art. 11 am o referire la conflictele de competenta

sunt debitor in constanta, cu un imobil de executat in orasul constanta, primesc adresa de la un executor din orasul mangalia

cum procedez, in baza a ce temei, eu ca debitor, si in fata cui invoc aceasta necompetenta?
Cel mai recent răspuns: selira , utilizator 20:06, 9 August 2011
In actiunea de contestatie la executare pe care o s-o depuneti la instanta competenta
invocati exceptia de necompetenta teritoriala a executorului.
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Competenta teritoriala a executorilor judecatoresti cristina69 cristina69 Buna dimineata, Va rog sa imi spuneti daca exista o prevedere legala referitoare la competenta teritoriala a executorilor judecatoresti, intrucat o societate ... (vezi toată discuția)
Cum pot ataca in instanta? mdcc mdcc cum pot ataca o hotarare data de o judecatorie pentru incuviintare silita,deoarece a fost ceruta incuviintarea executarii silite la o alta judecatorie fata de ... (vezi toată discuția)
Incetare executare silita pentru necompetenta teritoriala bogsmc bogsmc Buna ziua, Am o problema privind o executare silita si as dori un sfat de la un profesionist. In anul 2013 am fost executat silit pentru un credit, dar tot ... (vezi toată discuția)