Forum Discuţii juridice Executare silită cum invoc necompetenta teritoriala a unui executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

cum invoc necompetenta teritoriala a unui executor judecatoresc?

am citit prevederile lg 188/2000 actualizata, la art. 11 am o referire la conflictele de competenta

sunt debitor in constanta, cu un imobil de executat in orasul constanta, primesc adresa de la un executor din orasul mangalia

cum procedez, in baza a ce temei, eu ca debitor, si in fata cui invoc aceasta necompetenta?
In actiunea de contestatie la executare pe care o s-o depuneti la instanta competenta
invocati exceptia de necompetenta teritoriala a executorului.
va multumesc