avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112 on line
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112 on line

vreau sa ma ajutati!
pana acum am depus declaratia 112 la ghiseu.acum am ibteles ca se depune doar on line.ca sa depun si eu on line ce trebuie sa fac?
va rog sa-mi spuneti pasi pe care trebuie sa-i urmez pentru a depune decalratia 112 on line


multumesc ! nu stiu ce ne-am face fara dvs.
Cel mai recent răspuns: office.carmen , utilizator 18:30, 10 August 2011
Trebuie sa va achizitionati un certificat digital.
Nu stiu daca nu ati facut pana acum demersurile daca mai aveti timp pana pe 25.08.
Contabilul firmei nu si-a achizitionat asa ceva?Transmiterea o poate face el sau firma de contabilitate.
gabitza1980 a scris:

vreau sa ma ajutati!
pana acum am depus declaratia 112 la ghiseu.acum am ibteles ca se depune doar on line.ca sa depun si eu on line ce trebuie sa fac?
va rog sa-mi spuneti pasi pe care trebuie sa-i urmez pentru a depune decalratia 112 on line


multumesc ! nu stiu ce ne-am face fara dvs.



daca intarziati, se mai poate si "la ghiseu" (ala cu functionar).

... daca dati o "declaratie", cum ca va straduiti ("din care sa rezulte etapa in care se afla in obtinerea certificatului digital").

... banii (pe "semnatura") sa-i virati unde "trebuie"... ca altceva nu prea mai are importanta:))

[ link extern ] /
Firmele abilitate pentru certificate digitale au reprezentante si la unele banci.Interesati-va in localitatea dumneavoastra care banca-banci se ocupa si de acest aspect,intrati pe site la digisign,de exemplu si acolo veti gasi explicit ce acte trebuie sa prezentati.Daca sunt corecte si complete,cei de la reprezentanta le vor prelua si in maxim 7 zile veti avea token-ul,dar apoi veti mai avea cativa pasi de parcurs.Grabiti-va,daca nu...urmati sfatul colegului gigelin,alta solutie nu vad...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere online declaratii 100, 300 Doina B Doina B Buna ziua! Cu riscul de a considera ca pun o intrebare banala, pt linistea mea v-o adresez totusi: Am o firma cu salariati pt care voi depune online ... (vezi toată discuția)
Certificatul digital calificat pentru semnatura electronica. obtinere. etape. - atentie! din 1 iulie 2011 declaratia 112 se depune doar online! Valentin_buzau Valentin_buzau [b]Certificatul digital calificat pentru semnatura electronica. Obtinere. Etape. - Atentie! Din 1 iulie 2011 Declaratia 112 se depune doar ONLINE! ... (vezi toată discuția)
Depunerea declaratie unica pentru firme anelisagreeb anelisagreeb Buna ziua, Contabila mea m-a anuntat acum cateva zile ca s-au Codul Fiscal si Codul Muncii si ca se va depune o singura declaratie lunara, declaratie pe care ... (vezi toată discuția)