Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general regularizare energie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

regularizare energie

Cum se inregistreaza o factura de energie in care s-a facut regularizarea si valoarea energiei e cu minus?Este o suma mai mare si contul de cheltuieli cu energia daca e folosit e cu semnul minus...#-o
E posibila si aceasta situatie. In cadrul acelui formular, minusul de aici se va aduna cu alte plusuri si in final iese ceva realist.
Nu-i ok.La un control de fond s-au legat de lucrul asta,cel care intocmise bilantul avea un rulaj al unui cont de cheltuieli negativ...
Nu aveti cum sa inregistrati ca si venit, deoarece se face regularizarea energiei electrice. Daca s-a costituit cheltuiala pe cont 605, nu puteti inregistra altfel. Si eu am avut aceasta situatie, si controlul nu s-a legat de acest aspect.