Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Cuponiada
Discuție deschisă în Bursa de valori

Cuponiada

Buna seara,

am cateva cupoane ramase de la tatal meu (decedat), actiunile sunt depuse la hotel Hilton.Unde pot afla valoarea actiunilor?....avand in vedere ca de cate ori am dat telefon la socitate, mi s-a spus ca nu mai au nici o valoare,ca dividente nu se pot plati deoarece firma este pe pierderi (chiar or fi avut pierderi toti acesti ani) si banii rezultati din profit s-au reinvestit ???/....exista vre-o societate guvernamentala care sa poata verifica aceste date.....
Va multumesc
Dividende este posibil sa nu mai acorde dar valoarea lor ca actiuni le puteti afla de la Bursa de Valori Bucuresti (www.bvb.ro) și puteti sa le vindeti ori pe Bursa ori puteti merge la Depozitarul Central (www.roclear.eu).

Dividendele se acorda in urma hotararii Consiliului de Administratie si a AGA si daca actionarul majoritar doreste sa fie reinvestite ele vor fi reinvestite.
Alexandru Munteanu, Avocat
pe bursa le poti vinde daca societatea respectiva este cotata daca nu n-ai cum B-)
Pai daca vorbim de Hotelul Hilton atunci va asigur ca este inscris la bursa.

Pentru firmele care nu sunt inscrise la bursa le puteti vinde prin Depozitarul Central.
Multumesc ptr. raspuns.....ma intreb totusi daca macar in ultimii ani aceasta firma nu a avut profit!!!!:sorry:
Conform bilaturilor trimise si publicate la bursa de valori, cu toate ca societatea detinea multe propietati, in toti acesti ani bilanturile au fost negative....se vede din departare incapacitatea acestui director Soian (parca) de a conduce ....si acum cred ca este director la dl. Copos...ca doar el a cumparat si a scazut valoarea actiunilor la bursa...=D>
"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"