Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodia minorului concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodia minorului concubinaj

Buna ziua problema este in felul urmator am trait in concubinaj 4 ani cu un barbat avem o fetita de 3 ani si de curand ne-am despartit fetita este pe numele lui pt.ca la momentul respectiv vroiam sa ne casatorim.In momentul de fata eu sunt cu fetita in strainatate cu acordul lui dar el a inceput sa ma amenininte in tot felul este o persoana agresiva am fost batuta de multe ori fara un motiv bine intemeiat si pur si simplu mi-e frica sa merg cu fetita acasa va rog frumos daca poate cineva sa-mi dea niste sfaturi despre legile in acest caz va multumesc anticipat
Ar trebui sa deschideti un proces de incredintare a minorlui.
Aveti sanse f mari sa obtineti castig de cauza si ne veti mai avea nevoie de acordul lui.