Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat suplimentar ....
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat suplimentar ....

Buna seara,
O succesiune ce s-a dezbatut in 1984,la Notariatul de Stat.
Acum,s-a descoperit ca trebuiau incluse in certificatul de mostenitor si cateva terenuri.
Am inteles ca trebuie sa solicitam un supliment la certificatul de mostenitor,insa, avand in vedere ca respectivul certificat de mostenitor a fost emis de Notariatul de Stat,acum,pentru supliment,la ce birou notarial trebuie sa ne adresam ???
De regula,un astfel de supliment se solicita la acelasi notar unde s-a emis certificatul de mostenitor initial.
Va multumesc.
O seara buna.
Se elibereaza de notarul unde a fost dezbatuta succesiunea.
Este vorba de vechiul NOTARIAT DE STAT care nu mai exista !!!
Atunci la un notar public din localitatea de domiciliu al defunctului.
Va multumesc.