avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat suplimentar ....
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat suplimentar ....

Buna seara,
O succesiune ce s-a dezbatut in 1984,la Notariatul de Stat.
Acum,s-a descoperit ca trebuiau incluse in certificatul de mostenitor si cateva terenuri.
Am inteles ca trebuie sa solicitam un supliment la certificatul de mostenitor,insa, avand in vedere ca respectivul certificat de mostenitor a fost emis de Notariatul de Stat,acum,pentru supliment,la ce birou notarial trebuie sa ne adresam ???
De regula,un astfel de supliment se solicita la acelasi notar unde s-a emis certificatul de mostenitor initial.
Va multumesc.
O seara buna.
Cel mai recent răspuns: gigelas , utilizator 22:44, 10 August 2011
Se elibereaza de notarul unde a fost dezbatuta succesiunea.
Este vorba de vechiul NOTARIAT DE STAT care nu mai exista !!!
Atunci la un notar public din localitatea de domiciliu al defunctului.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiunea casei maneaflorentina31 maneaflorentina31 Succesiunea pe casa si terenul in locuinta se face separat de un al teren tot al titularului dar aflat in alta localitate? (vezi toată discuția)
Succesiune belcris14 belcris14 Buna ziua 1.Daca trebuie facuta o suplimentare de suuccesiune ,ca s-a mai gasit o mostenire de 1/5 din ceva ,aceasta se face la acelasi notar unde s-a ... (vezi toată discuția)
O problema...de rezolvat eu-bob eu-bob buna seara,in 1984 bunicul moare si se face succesiune dupa el,si raman 2 mostenitori,restul au fost declarati straini de succesiune conform Art. 700 ... (vezi toată discuția)