avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv la nivel de unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv la nivel de unitate

Am un CCm la nivel de unitate valabil până la 31.12.2011, pot înceta acest contract?Sub ce formă? Trebuie să fac notificare sau act adiţional? #-o
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:31, 11 August 2011
Nu poate fi denuntat unilateral.
Vedeti Legea 62/2011.
MIRELAIONICA a scris:

Am un CCm la nivel de unitate valabil până la 31.12.2011, pot înceta acest contract?Sub ce formă? Trebuie să fac notificare sau act adiţional? #-o



Contractul colectiv de munca inceteaza:
a) la implinirea termenului sau la terminarea lucrarii pentru care a fost incheiat, daca partile nu convin prelungirea aplicarii acestuia, in conditiile legii;
b) la data dizolvarii sau lichidarii judiciare a unitatii;
c) prin acordul partilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccm la nivel de ramura dijmarescu dijmarescu Buna ziua, Cum poti \'iesi\' dintr-un CCM semnat la nivel de ramura. Mai corect - poate fi un CCM la nivel de sector activitate/ramura denuntat in cursul ... (vezi toată discuția)
Contractul colectiv de munca la nivel de unitate! Raul Oprita Raul Oprita Buna ziua, Contractul colectiv de munca la nivelul unitatii in care imi desfasor activitatea a fost incheiat in Noiembrie 2010, valabil doi ani de zile, ... (vezi toată discuția)
Anulare contract colectiv de munca marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Daca contractul colectiv de munca nu mai intruneste conditiile,respectiv 21 de angajati,trebuie sa il anulez? Va multumesc! (vezi toată discuția)