Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratia 010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratia 010

cu privire la declaratia 010, ca firma noua trebuie sa estimez cifra de afaceri????

daca da, cum sa procedez? , va fi inferioara plafonului de scutire prevazut la art.152 din codul fiscal

Impozitul pe profit va fi luat in evidenta incepand cu data infiintarii firmei ? sau numai specific data luarii in evidenta, deoarece sunt firma noua?

va multumesc, am rezolvat ma duc sa depun dosarul, o zi buna sa aveti
rezolvat - dosar depus - multumesc pentru sprijin