avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratia 010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratia 010

cu privire la declaratia 010, ca firma noua trebuie sa estimez cifra de afaceri????

daca da, cum sa procedez? , va fi inferioara plafonului de scutire prevazut la art.152 din codul fiscal

Impozitul pe profit va fi luat in evidenta incepand cu data infiintarii firmei ? sau numai specific data luarii in evidenta, deoarece sunt firma noua?

Cel mai recent răspuns: ancut75 , utilizator 15:38, 12 August 2011
va multumesc, am rezolvat ma duc sa depun dosarul, o zi buna sa aveti
rezolvat - dosar depus - multumesc pentru sprijin

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vector fiscal depus la onrc la deschiderea firmei AngelaSimina AngelaSimina Buna Ziua, Va rog. Ma nedumereste o optiune din vectorul fiscal care e depus la ONRC odata cu dosarul de infiintare. La TVA puncthul 1.2 se poate ... (vezi toată discuția)
Declaratiile 010 si 098 31101979 31101979 Buna ziua. Am si eu o intrebare la dumneavoastra. O societate nou infiintata in iulie 2013 care este neplatitoare de tva dar cu impozit pe profit 16% vrea sa ... (vezi toată discuția)
Anexa privind vectorul fiscal - mod de completare Victorius Victorius La completarea cererii de inregistrare, anexa 1 referitor la inregistrarea fiscala nu stiu daca trebuie bifate casutele 6 - 12 (care se refera la contributiile ... (vezi toată discuția)