Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Anexa constructie neprinsa in cadastru (prima casa)
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Anexa constructie neprinsa in cadastru (prima casa)

Buna ziua!
Doresc sa achizitionez o casa prin programul Prima Casa si am o nelamurire. S-a facut o anexa la casa (o terasa acoperita, o camera tehnica si o constructie de lemn pentru stocare diverse lucruri). Ele nu sunt cuprinse in cadastru si intabulare, nici in planul casei. Doresc sa stiu daca aceasta reprezinta o problema, sau se poate rezolva. Daca da, va rog sa-mi spuneti si cum. Multumesc mult.
reprezinta o problema intrucat nu vor cuprinse in contractul de vanzare-cumparare daca nu suint trecute in cadastru.
Si imi puteti spune cum se poate rezolva aceasta problema?