Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu din cauza unor rate neplatite!
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu din cauza unor rate neplatite!

buna ziua!am un credit la banca b.r.d.de nevoi personale si am intarziat cu plata unor rate. aceasta bank si-a permis sa-mi opreasca toti banii care urma sa-i iau la lichidare in conditiile in care salariul meu se vireaza la o alta bank sa zicem concurenta!va rog sa-mi spuneti daca este legal ca o bank sa poata sa-mi retraga banii de la alta bank?si toti?! va mai rog sa-mi spuneti dak pot face ceva demersuri pentru a putea supravietuii,deoarece nu mi se pare normal sa-mi fie opriti atat de multi bani!rata mea lunare este de 70 ron iar ei au oprit de zece ori mai mult! va multumesc!
Stiu cazuri cand se blocheaza toate conturile din toate bancile daca exista datorii neplatite. Ati intrat in baza aia de date cu datornicii si nu e bine. Cred ca exista si prevederi legale pentru asa ceva, dar nu le stiu.
Poprirea nu se poate infiinta decat asupra unei cote de 1/3 din veniturile dvs lunare. Daca a fost depasita aceasta cota, formulati contestatie la executare.Poprirea se infiinteaza asupra dvs, fara a avea vreo importanta banca unde sunt deschise.