Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... DATORII BANCA!!!!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

DATORII BANCA!!!!

Buna ziua! am niste rate neplatite la banca de 2-3 ani .... cat la suta din salariu poate sa imi opreasca daca imi pune poprire....poate sa imi ia tot salariul????eu am la [banca1] datorie si banii imi vireaza la [banca2].. am niste colegi la care le-a oprit cam 60-70% din salariu si eu stiam ca maxim se poate face 30 sau 50%...imi spuneti va rog cat la suta din salariu au voie sa imi opreasca!!!va multumesc mult!!!
gi-jane2, moderator
Daca e vb de un singur creditor va pot pune poprire pe 1/3 din salariu, iar daca aveti mai multi pana la 1/2 din salariu