Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovigneta ramane valabila?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovigneta ramane valabila?

Buna seara, fiul meu a avut un autoturism la care a achitat rovigneta pe intreg anul. Acum si-a vandut autoturismul, dar a pastrat numerele( erau preferentiale). Doresc sa stiu daca la achizitionarea unui alt autoturism, mai trebuie platita rovigneta pana la sfarsitul anului, daca va avea aceleasi numere pe care s-a mai facut o plata?
Va multumesc.
nu pe toate rovignetele este trecuta seria de caroserie !!!!
Multumesc pt sfaturi dar nu risc pt ca in relatia cu politia circulatie ,sunt ghinionist, asa ca mai bine platesc o alta rovigneta si stau la volan fara stres.