Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajari in sectorul bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajari in sectorul bugetar

Cum poate fi angajat un contabil pentru scoala in aceste timpuri in care nu se fac angajari , daca exista creat post cu jumatate de norma ?
Nu este suficient ca aveti in statul de functii un post vacant de contabil. Daca este post unic,atunci inaintati prin ISJ un memoriu catre Ministerul Educatiei, prin care solicitati argumentat deblocarea postului si aprobarea pentru organizarea de concurs.Abia dupa ce veti primi aceasta aprobare,veti putea demara demersurile in vederea organizarii concursului pentru ocuparea postului vacant.

ContSters136493, utilizator