Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

in cazul in care o firma intra in incapacitate de plata,iar admin istratorul nu are nici un patrimoniu personal,debitorii cum pot sa si recupereze banii?
ce masuri se pot lua impotriva administratorului in ac caz
multumesc
La Executor trebuie inregistrata datoria iar acesta din 6 in 6 luni va verifica solvabilitatea debitorului si ii va urmarii toate veniturile, contra unei taxe care se actualizeaza din 6 in 6 luni. Bafta
se poate cere atragerea raspunderii administratorului in vederea recuperarii creantelor