Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... civil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

civil

se poate institui sechestru judiciar pe un autoturism cumpărat împreuna cu soțul in timpul căsătoriei in conditiile in care suntem divortati,dar nu am facut partajul ?
Creditorul poate solicita pe calea actiunii oblice iesirea din indiviziune asupra bunurilor detinute de catre fostii soti si apoi pot dispune instituirea sechestrului. Cred ca cel mai indicat e sa proceati dumneavoastra la partajarea bunurilor comune.