Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

daca am facut apel in termen in luna august de unde stiu ca mi s-a aprobat apelul si cand va avea loc procesul
Veti primi citatie pentru apel si acesta se va solutiona in urma unor dezbateri, asa ca veti afla....
Buna seara !
Daca nu aveti rabdare in aflarea acestei dileme pana la momemntul in care veti primi citatia , aveti 2 variante : fie va deplasati personal la registratura instantei la care ati depus actiunea , fie verificati acest aspect prin intermediul aplicatiei ECRIS ( daca se cunoaste nr. dosarului ) ...
Nu exista procedura admiterii in principiu a apelului.
Daca ati declarat apel, veti primi termen la tribunal.
Pentru termen veti primi citatie. Puteti sa va interesati si la arhiva tribunalului.