avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

daca am facut apel in termen in luna august de unde stiu ca mi s-a aprobat apelul si cand va avea loc procesul
Cel mai recent răspuns: ContSters103772 , utilizator 22:33, 16 August 2011
Veti primi citatie pentru apel si acesta se va solutiona in urma unor dezbateri, asa ca veti afla....
Buna seara !
Daca nu aveti rabdare in aflarea acestei dileme pana la momemntul in care veti primi citatia , aveti 2 variante : fie va deplasati personal la registratura instantei la care ati depus actiunea , fie verificati acest aspect prin intermediul aplicatiei ECRIS ( daca se cunoaste nr. dosarului ) ...
Nu exista procedura admiterii in principiu a apelului.
Daca ati declarat apel, veti primi termen la tribunal.
Pentru termen veti primi citatie. Puteti sa va interesati si la arhiva tribunalului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de chemare in judecata Artigas Artigas Va salut! Am trimis,dorind sa ajut o persoana varstnica ce nu se poate deplasa personal la Judecatorie,o cerere de chemare in judecata formulata de catre ... (vezi toată discuția)
Termen andaalexandru andaalexandru Daca am primit comunicare pe 20.05.2011 (de la tribunal)si scrie ca in 15 zile se face recurs de unde pot sa aflu daca partea cealalta a facut recurs. (vezi toată discuția)
Instanta s-a pronuntat, cum obþin decizia completa a acesteia? iulian1958 iulian1958 Pe portalul ministerului de justitie am aflat ca Instanta s-a pronuntat (favorabil) intr-un dosar in care sunt parte. Pe acest portal decizia Instantei este ... (vezi toată discuția)