Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

dacă so?ul după divor? a fost de acord sa- mi păstrez numele dobândit in timpul căsătoriei,iar eu nu am participat la ultimul termen si s-a hotarat sa-mi reiau numele purtata anterior 'poate impotrivi din moment ce a fost de acord?
Inna6769, utilizator
Cine a depus cererea de divort? Ati solicitat pastrarea numelui din casatorie?
Inteleg ca s-a pronuntat deja hotararea. Daca ati introdus d-voastra cererea, atu cerut pastrarea numelui, fostul sot a fost de acord si instanta a dispus reluarea numelui dinaintea casatoriei si mai sunteti in termen exercitati calea de atac.