Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despre distanta de a construi in vecinatate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despre distanta de a construi in vecinatate

Buna ziua bunica mea care e titularul imobillui cu 2 locuri de case avem in gradina un vecin care a construit ca si un fel de camaruta langa gardul nostru nici la o distanta de 1,5 metri as vrea sa stiu daca se poate face ceva sa il mute la distanta mai mare deoarece cand ploaie e aproape de gard si cui trebuie sa ma adresez?

limita minima fata de proprietatea vecina, parca e 0.6 m, conform Codului Civil.