Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nomenclator meserii inainte de 1995
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nomenclator meserii inainte de 1995

Unde pot gasi nomenclatorul ocupatiilor dinaintea celui elaborat in 1995?
Nu stiu in ce masura va ajuta Legea nr. 12 din 21 octombrie 1971 privind incadrarea si promovarea in munca a personalului din unitatile socialiste de stat
[ link extern ]
Mersi, dar nu este vorba despre aceasta lege.
Si inainte de 1995 fiecare ocupatie avea un cod ca si in COR-ul actual. M-ar interesa sa vad undeva acele coduri.