Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vizionare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vizionare

Ma poate ajuta cineva cu un model de contract de vizionare, as dori sa-mi fac o idee si nu as vrea sa ajung la mediere sau in instanta cu vreo agentie imobiliara . În principiu as dorii sa stiu de ce sa ma feresc. Multumesc!
ContSters177731, utilizator
primul pas este sa citesti cu atentie ce-ti pun in fata cei de la agentia imobiliara si sa nu semnezi nimic pana nu stii exact ce scrie in contract. regula de aur este: nu semnezi nu platesti.
sa fiti atent la ce obligatii aveti inserate in acel contract. in rest, nu e nicio problema.
va multumesc! In princpiu am inteles ca neatentia si increderea se platesc!
Plus ca nu e obligatoriu sa apelati la o agentie imobiliara.