avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU CRESTERE COPIL

UN ANGAJAT VREA SA BENEFICIEZE DE CONCEDIU CRESTERE COPIL IN LOCUL SOTIE CE TREBUIE SA FAC IN REVISAL?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:44, 18 August 2011
sa-i inregistrati si sa-i transmiteti suspendarea c.i.m. in baza art.51 lit.a C.mun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil rusualexandra rusualexandra Am un salariat care vrea sa-si ia concediu pentru cresterea copilului (1 luna) conf. OUG 111/2010 - concediu tata. Care sunt pasii care trebuie sa-i fac in ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim neinregistrata in revisal patriciaadina patriciaadina am 2 angajati care se afla in concediu pentru ingrijirea copilului , unul din iulie 2011 , iar altul din sept. 2009 (s-a prelungit CIC pentru cel de-al doilea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil/ 1 luna obligatorie tatal roxete roxete Buna ziua! Sotul meu trebuie sa efectueze o luna de concediu ingrijire copil. Pt asta are nevoie de adeverinta de suspendare a activitatii pe perioada ... (vezi toată discuția)