Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie copil nascut in Spania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie copil nascut in Spania

buna ziua.
am si eu o intrbare.pt un copil nascut in spania cu dubla cetatenie(roman/spaniol)are dreptul la acolatie?
si daca da,ce acte avem nevoie?precizez ca acum locuim in madrid.
va multumim anticipat.
Daca locuiti legal in Madrid puteti obtine alocatia pentru copil in Spania ... daca ati lua alocatia din Romania ar trebui sa o declarati si in Spania mai luati diferenta dintre pensia din Spania si cea din Romania ... cred ca va complicati fara sens.