avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie copil nascut in Spania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie copil nascut in Spania

buna ziua.
am si eu o intrbare.pt un copil nascut in spania cu dubla cetatenie(roman/spaniol)are dreptul la acolatie?
si daca da,ce acte avem nevoie?precizez ca acum locuim in madrid.
va multumim anticipat.
Cel mai recent răspuns: Mihaela Nevoie , Avocat 22:56, 20 August 2011
Daca locuiti legal in Madrid puteti obtine alocatia pentru copil in Spania ... daca ati lua alocatia din Romania ar trebui sa o declarati si in Spania mai luati diferenta dintre pensia din Spania si cea din Romania ... cred ca va complicati fara sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajuta casatoria civila???? beatrice78ro beatrice78ro Buna ziua,ma numesc Beatrice si am o mare nelamurire...trebuie sa te casatoresti civil pentru a putea obtine mai multe drepturi si ajutoare pentru viitorul ... (vezi toată discuția)
Drepturile copilului cu dubla cetatenie dnd76 dnd76 Buna ziua,am si eu mai multe nelamuriri,daca ma poate ajuta cineva...multumesc din suflet! sunt o mama singura,cu doua gemene de 2ani. tatal lor este cetatean ... (vezi toată discuția)
Nu se poate dubla cetatenie? farkas laura farkas laura Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca este adevarat ,ca, daca solicit cetatenia spaniola trebuie sa renunt la cetatenia ramana? Suntem plecati din ... (vezi toată discuția)