Forum Discuţii diverse Versuri şi Epigrame Premiile Stelarman
Discuție deschisă în Versuri şi Epigrame

Premiile Stelarman

La implinirea a patru ani pe acest forum va rog sa imi permiteti sa acord cateva premii utilizatorilor avocatnet.

Premiul Charles Darwin ptr evolutie se acorda Corinei lui Maran. Motivatia juriului :
"Din copil de gradinita, iata c-am ajuns zeita"(Maran Corina, Jo_hanna_c, better, Herra)

Premiul "Foaie verde de dudau, curge apa-n beci" se acorda utilizatorului deab pentru cea mai insolita si inspirata rima:

"Nimic nu poate fi prea greu
Daca vrei sa realizezi ceva in viata,
Poate doar sa para greu
Ca sa te faca sa-ti pierzi din speranta"

Premiul Andrei Frujina pentru egalarea performantelor de incomprehensibilitate in poezie se acorda... nu se acorda de aceasta data.

Premiul Constantin Tanase
'' am plecat de patru ori , m-am intors de sase"
se acorda utilizatorului legally_aid

Premiul "mai catolic decat papa" se acorda moderatorului T.Valeriu pentru explicatia data unui mesaj sters:"Versuri... albe(!?). "

Premiul ptr omniprezenta si ubicuitate se acorda utilizatorului "Oferta speciala-reclama avocatnet.

Premiul "Pier Luigi Colina"- suparat sunt doamne suparat" se acorda utizatorului Mihai Grigore, care de cand am facut o epigrama nesarata ( pentru care imi cer inca o data iertare) a renuntat sa mai intre pe acest topic

Asteptam in continuare nominalizari pentru premiul "BanIP"
:oops:
:offtopic:
:spam:
:ban:

adica va urma
legally_aid:

Nu mai este nevoie sa mai gandesc alte versuri.
Vi le citez pe ale unui bun prieten al meu:

Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece.
De te striga, de te cheama,
Tu ramai la toate rece.

legally_aid:

Nu mai este nevoie sa mai gandesc alte versuri.
Vi le citez pe ale unui bun prieten al meu:

Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece.
De te striga, de te cheama,
Tu ramai la toate rece.

On topic :innocent:

Sitit ca anumite persoane , amatoare de vocalize, se inscriu la cate un concurs de caraoke.Si fac acest lucru fara a emite pretentiile unui solist profesionist.Tota asa si noi, am scris si scriem aici, fara pretenia ca am fi poeti ori epigramisti din tata-n fiu.E doar o convebtie, e drept, o coneventie tacita, insa, zic eu, valabila.

Haideti sa va spun un pont
Am destule rime-n cont
Asa ca nu veti face fata
Sa stergeti tot ce scriu, o viata.

Domnului V. Tudor :bow:

Intr-o lume abisala
Sunt doar putin apatica
Ca nu folosesc cerneala
De-aceea , ,,simpatica,, .

O favoare cer, divina
Valul ala sa nu vina
Pentru asta imi fac cruce
Dar ce-i scris, ca scris se duce..

P.S. A nu se interpreta cele scrise de mine.Ceea ce imi doresc este sa ramanem o echipa.Si sa incercam impreuna sa facem ca aceasta sectiune sa progreseze calitativ, insa impreuna , simpli utilizatori si moderatori.Stiu ca este posibil, fiindca asa ne-ar sta bine.

Toate cele bune , tuturor.

:bow:

Fudulie:

...a fost o decizie comuna, a mea si a domnului Valeriu Tudor, fara motivatii subiective si fara analiza mesajelor (cine credeti ca are timp?).

Nominalizare pentru premiul "eu cand vreau sa fluier, suier" pentru prolificitatea de a sterge mesajele utilizatorilor*

Ce atata analiza...?!
Nu suntem la dializa...
E munca de santier.
Da-mi toporul si-un levier !

*Daca nu as fi avut ocazia de a scrie pe acest forum, daca as fi avut privilegiul de a il intalni pe domnul Stelian Ologu si de a fi criticata, probabil ca nu as fi scris in viata mea o epigrama.
Lasati-ne sa gresim!
Herra_, utilizator
Ce se-'ntampla doctore?!:(

De-o vreme-'ncoace este trist,
...Poetul nu mai scrie...
Ma rog, si-i pun si acatist.
Numai sa vie!
Herra_, utilizator
Urbi et orbi

Justitiabil sau jurist
Ne-ncearca dubiile egal
Oare acest epigramist
Faimos in largul univers
Si bun coleg cu Martial
Va da macar vreun premiu-n vers?

:)
eumarian, utilizator