avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1227 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Versuri şi Epigrame Premiile Stelarman
Discuție deschisă în Versuri şi Epigrame

Premiile Stelarman

La implinirea a patru ani pe acest forum va rog sa imi permiteti sa acord cateva premii utilizatorilor avocatnet.

Premiul Charles Darwin ptr evolutie se acorda Corinei lui Maran. Motivatia juriului :
"Din copil de gradinita, iata c-am ajuns zeita"(Maran Corina, Jo_hanna_c, better, Herra)

Premiul "Foaie verde de dudau, curge apa-n beci" se acorda utilizatorului deab pentru cea mai insolita si inspirata rima:

"Nimic nu poate fi prea greu
Daca vrei sa realizezi ceva in viata,
Poate doar sa para greu
Ca sa te faca sa-ti pierzi din speranta"

Premiul Andrei Frujina pentru egalarea performantelor de incomprehensibilitate in poezie se acorda... nu se acorda de aceasta data.


Premiul Constantin Tanase
'' am plecat de patru ori , m-am intors de sase"
se acorda utilizatorului legally_aid

Premiul "mai catolic decat papa" se acorda moderatorului T.Valeriu pentru explicatia data unui mesaj sters:"Versuri... albe(!?). "

Premiul ptr omniprezenta si ubicuitate se acorda utilizatorului "Oferta speciala-reclama avocatnet.

Premiul "Pier Luigi Colina"- suparat sunt doamne suparat" se acorda utizatorului Mihai Grigore, care de cand am facut o epigrama nesarata ( pentru care imi cer inca o data iertare) a renuntat sa mai intre pe acest topic

Asteptam in continuare nominalizari pentru premiul "BanIP"
:oops:
:offtopic:
:spam:
:ban:

adica va urma
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 09:27, 5 Septembrie 2011
legally_aid:

Nu mai este nevoie sa mai gandesc alte versuri.
Vi le citez pe ale unui bun prieten al meu:

Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece.
De te striga, de te cheama,
Tu ramai la toate rece.


legally_aid:

Nu mai este nevoie sa mai gandesc alte versuri.
Vi le citez pe ale unui bun prieten al meu:

Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece.
De te striga, de te cheama,
Tu ramai la toate rece.



On topic :innocent:

Sitit ca anumite persoane , amatoare de vocalize, se inscriu la cate un concurs de caraoke.Si fac acest lucru fara a emite pretentiile unui solist profesionist.Tota asa si noi, am scris si scriem aici, fara pretenia ca am fi poeti ori epigramisti din tata-n fiu.E doar o convebtie, e drept, o coneventie tacita, insa, zic eu, valabila.



Haideti sa va spun un pont
Am destule rime-n cont
Asa ca nu veti face fata
Sa stergeti tot ce scriu, o viata.

Domnului V. Tudor :bow:


Intr-o lume abisala
Sunt doar putin apatica
Ca nu folosesc cerneala
De-aceea , ,,simpatica,, .

O favoare cer, divina
Valul ala sa nu vina
Pentru asta imi fac cruce
Dar ce-i scris, ca scris se duce..


P.S. A nu se interpreta cele scrise de mine.Ceea ce imi doresc este sa ramanem o echipa.Si sa incercam impreuna sa facem ca aceasta sectiune sa progreseze calitativ, insa impreuna , simpli utilizatori si moderatori.Stiu ca este posibil, fiindca asa ne-ar sta bine.

Toate cele bune , tuturor.

:bow:







Fudulie:

...a fost o decizie comuna, a mea si a domnului Valeriu Tudor, fara motivatii subiective si fara analiza mesajelor (cine credeti ca are timp?).


Nominalizare pentru premiul "eu cand vreau sa fluier, suier" pentru prolificitatea de a sterge mesajele utilizatorilor*

Ce atata analiza...?!
Nu suntem la dializa...
E munca de santier.
Da-mi toporul si-un levier !


*Daca nu as fi avut ocazia de a scrie pe acest forum, daca as fi avut privilegiul de a il intalni pe domnul Stelian Ologu si de a fi criticata, probabil ca nu as fi scris in viata mea o epigrama.
Lasati-ne sa gresim!
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 August 2011
Herra_, utilizator
Ce se-'ntampla doctore?!:(

De-o vreme-'ncoace este trist,
...Poetul nu mai scrie...
Ma rog, si-i pun si acatist.
Numai sa vie!
Ultima modificare: Duminică, 21 August 2011
Herra_, utilizator
Urbi et orbi

Justitiabil sau jurist
Ne-ncearca dubiile egal
Oare acest epigramist
Faimos in largul univers
Si bun coleg cu Martial
Va da macar vreun premiu-n vers?

:)
Ultima modificare: Vineri, 26 August 2011
eumarian, utilizator

Alte discuții în legătură

Aveti cuvantul! stelarman stelarman Pentru ca topicul \"Tuturor... pe rand\" a fost inchis din motive inca necunoscute mie, cu voia moderatorilor, pe care continui sa-i respect, creez acest topic ... (vezi toată discuția)
@stelarman ContSters109653 ContSters109653 Dor si drag A fost odata, ca-n povesti, a fost ca niciodata... din rude mari, imparatesti, o prea-'ncrezuta fata. Si era una la parinti, ...credea in ... (vezi toată discuția)
Tuturor... pe rand stelarman stelarman Motto Imi urmez din nou chemarea Ma intorc iar la Cuvant Astfel ca aveti onoarea Sa va pun pe toti la punct. d-lui T.Valeriu cu respect E ... (vezi toată discuția)