Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate Intreprindere familiala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate Intreprindere familiala

Pentru contabilitate in partida simpla la o Intreprindere familiala in afara de registrul jurnal si registru de casa ce documente mai trebuie?
REGISTRUL UNIC DE CONTROL
REGISTRUL DE INCASARI SI PLATI
REGISTRUL INVENTAR
-numerotate si vizate de fisc
Doar registrul jurnal de incasari si plati si registrul inventar se numeroteaza, se leaga si se inregistreaza la fisc. Registrul unic de control se cumpara de la fisc si trebuie doar numerotat.

Pe langa acestea, in functie de specificul activitatii prestate mai sunt sau nu necesare si altele. De aceea, e bine sa veniti cu precizari in acest sens.