Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... restanta intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

restanta intretinere

am o vecina care are 7570 lei restanta la intretinere;ce pot face?
@adriantot
Se poate decide in comitetul executiv debransarea de la utilitati a restantierului, limitand astfel cresterea debitelor.

Va rog sa imi spuneti cum ar trebui procedat pentru debransare.
Multumesc.
LocatarB, utilizator
Sunt blocuri unde, de exemplu, instalatia de apa este construita pe casa scarii, mascata sau nu in gheuri. La fiecare etaj este o mica boxa cu apometrele apartamentelor de la etajul respectiv si cu robineti inaintea fiecarui apometru.
De acolo se poate opri apa si se poate sigila.
Este doar un exemplu. In fiecare asociatie sunt situatii diferite, instalatii diferite si se pot gasi solutii diferite.