Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declararatia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declararatia 112

Buna dimineata, am si eu o problema. Am depus de vreo 3 saptamani la finante o cerere pentru utilizarea unui certificat digital, mi-au spus de acolo ca in maxim 3 zile o sa primesc pe mail o confirmare sau ceva de genul si bineinteles ca nu am primit nimic. Am sunat ieri sa intreb ce se intampla si mi-au spus ca nu e nevoie sa astept confirmarea, pot sa depun declaratia ca ei ne-au integistrat. Am incercat sa trimit declaratia si cand imi cere sa ma autentific imi apare mesajul "va rugam sa furnizati o adresa valida de certificat de client" . Care este problema? Ce pot sa fac?
Va multumesc!
Cand ajungeti la pasul Address......GO, nu dati click pe GO, ci mai jos, pe "Declaratie 112 (unica) pentru contributii sociale" si o sa puteti merge mai departe.
Dupa ce intru pe adresa: [ link extern ] ...:(

Intra cu Internet Explorer, sigur o sa mearga . Aceeasi pb am avut si eu si tocmai am reusit asa, dupa multi nervi si telefoane la anaf, unde nimeni n-a stiut sa ma ajute. Succes!
Multumesc, am reusit intr-un final.