avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere pentru necorespondenta profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere pentru necorespondenta profesionala

Buna ziua. Patronul doreste sa concedieze un angajat pe motiv de necorespondenta.As dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un model de convocare.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:01, 23 August 2011
Etapele procedurii concedierii le gasiti aici , inclusiv formulare de decizie:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura concediere disciplinara danasrl danasrl Buna ziua! Va prezint urmatoarea speta: am un angajat care de la inceputul anului pana acum a facut multiple greseli#-o. Am primit reclamatii de la clienti ... (vezi toată discuția)
Dilema-procedura de concediere a unui director general Roxy30 Roxy30 Buna ziua, am si eu urmatoarea speta.Se pare ca patronul doreste sa concedieze directorul general. Care este procedura legala.am intrebat dar nimeni nu mi-a ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat pentru incetare cim cu art.61 litera(a) cristiancojo cristiancojo Ma confrunt cu dorinta sefilor de a inceta un CIM pe motiv disciplinar.Ajutati-ma va rog cu formularele necesare si cu sfaturi despre pasii ce trebuiesc de ... (vezi toată discuția)