Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... neplata abonament
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

neplata abonament

am si eu o intrebare..vreau sa stiu si eu daca are ce sa ti faca recuperatorii astia de la [editat de admin] daca nu platesti factura?nu am platit o deloc din 2010. va multumesc..
Alin Popescu, administrator
Avand in vedere ca nu a intervenit termenul de prescriptie, raspunsul este DA.
Va pot chema in judecata, actiune in cadrul careia vor cere debitul initial, penalitati de intarziere, cheltuieli de judecata. Daca se ajunge si la executare silita, urmeaza sa achitati si cheltuielile aferente executarii.
pai da dar nu am nimic p numele meu..