Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal

Buna ziua
o societate de contabilitate, care in baza contractului de prestari servicii contabile incheiat cu un client a efectuat si pina acum toate lucrarile legate de personal , inclusiv transmiterea revisalului, mai poate face acest lucru conform noilor reglementari privind transmiterea revisal-ului?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Am inteles, aceasta ramane o problema de clarificat. Eu in schimb mai am nelamurirea daca societatea de contabilitate trebuie sa fie autorizata de itm , ca prestator de servicii pentru completarea si transmiterea revisal-ului.
Este suficient ca societatea de contabilitate care are contract de prestari servicii contabile in derulare sa incheie acum cu un act aditional pentru aceasta parte de resurse umane , fara alte modificari. Va multumesc mult pentru ajutor.
Nu se autorizeaza nimic de catre ITM , angajatorul va depune la ITM acea adresa de informare prevazuta de pct.10 din Ordinul nr.1918/2011 , insotita de documentele prevazute la pct.11 din acelasi Ordin.
Multumesc mult. O zi frumoasa va doresc.