avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In cat timp se inregistreaza un dosar pe ECRIS?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In cat timp se inregistreaza un dosar pe ECRIS?

Buna ziua,

As dorii sa stiu in cat timp se inregistreaza la judecatorie un dosar ( min si max) si in cat timp dupa inregistrarea dosarului se primesc citatiile, aproximativ.
Mentionez ca l-am trimis prin posta cu confirmare de primire ( acum am vazut ca plicul a foat inregistrat ca neprioritar) la judecatoria sectorului 5 acum 2 saptamani si inca nu a fost intregistrat pe ecris.

Nu am primit confirmarea de primire pentru ca am vecini curiosi, asa ca este posibil sa o fi primit ei X-(

Ar trebui sa imi fac griji? Sau sa retrimit dosarul catre instanta ?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ana5000 , utilizator 12:56, 24 August 2011
Buna intrebare... aproape imposibil de raspuns. Cand pot... Cand vor... Cand le permite sistemul. Verificat in Registrul nominativ de la judecatoria sector 5, dupa numele reclamantului.
Ultima modificare: Miercuri, 24 August 2011
Augustin Zbora, Consilier juridic
Multumesc frumos pentru raspuns
Legat de raspunsul dumneavoastra as vrea sa stiu daca aceasta verificare se poate face online sau doar F2F?

Multumesc pentru amabilitate si interesul manifestat fata de problema mea :D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de chemare in judecata trimisa prin curier manuelle manuelle Spuneti-mi va rog, in cazul trimiterii cereri de chemare in judecata pe OUG 5/2001 prin curier este nevoie de confirmare de primire? Documentatia trebuie ... (vezi toată discuția)
Cat dureaza primirea numarului de dosar depus la tribunal Elena1201 Elena1201 Buna ziua, I-am cerut avocatului meu sa-mi comunice nr-ului dosarului depus de dansul la tribunal, pentru a-l putea verifica si eu pe portalul justitiei. ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare in judecata Artigas Artigas Va salut! Am trimis,dorind sa ajut o persoana varstnica ce nu se poate deplasa personal la Judecatorie,o cerere de chemare in judecata formulata de catre ... (vezi toată discuția)