Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In cat timp se inregistreaza un dosar pe ECRIS?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In cat timp se inregistreaza un dosar pe ECRIS?

Buna ziua,

As dorii sa stiu in cat timp se inregistreaza la judecatorie un dosar ( min si max) si in cat timp dupa inregistrarea dosarului se primesc citatiile, aproximativ.
Mentionez ca l-am trimis prin posta cu confirmare de primire ( acum am vazut ca plicul a foat inregistrat ca neprioritar) la judecatoria sectorului 5 acum 2 saptamani si inca nu a fost intregistrat pe ecris.

Nu am primit confirmarea de primire pentru ca am vecini curiosi, asa ca este posibil sa o fi primit ei X-(

Ar trebui sa imi fac griji? Sau sa retrimit dosarul catre instanta ?

Va multumesc
Buna intrebare... aproape imposibil de raspuns. Cand pot... Cand vor... Cand le permite sistemul. Verificat in Registrul nominativ de la judecatoria sector 5, dupa numele reclamantului.
Augustin Zbora, Consilier juridic
Multumesc frumos pentru raspuns
Legat de raspunsul dumneavoastra as vrea sa stiu daca aceasta verificare se poate face online sau doar F2F?

Multumesc pentru amabilitate si interesul manifestat fata de problema mea :D