Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cod rutier

As dori sa stiu daca mai pot contesta un proces verbal legat de depasirea limitei de viteza,pe care totusi l-am semnat fara obiectiuni?
Daca sunteti in termenul de 15 zile de la aplicare il puteti contesta.
Dar totusi eu am semnat procesul verbal fara obectiuni,am platit amenda dar am ramas fara permis as vrea sa fac contestatie pentru a amana acele 90 de zile de suspendare.Se poate?
Semnarea procesului verbal dovedeste ca ati primit o copie, nu faptul ca sunteti de acord cu continutul. Puteti contesta in termen de 15 zile