Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Contabil autorizat
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Contabil autorizat

Bun Ziua!

Am terminat liceul la specializarea de economie si am terminat si facultatea de stiinte economice si gestiunea afacerilor cu diploma de licenta.

As avea 2 intrebari:
1)Știu c nu pot semna un bilanț cu aceste studii, dar pot s-mi caut de munc ca contabil cu aceste studii? Dac nu, atunci ce trebuie s fac ca s pot fi contabil.
2) Cum pot s devin contabil autorizat?

V mulțumesc n avans pentru rspunsuri!
JuliaHavadi, utilizator
Se organizeaza cursuri de catre CECCAR pentru obtinerea calitatii de contabil autorizat sau de expert contabil.

[ link extern ] /
ce scrie pe licenta , licentiat ... ECONOMIST puteti semna bilant contabil linistit , nu va recomand cecarul lucrati part time e foarte multa oferta pe piata sunt milioane de economisti cre nu au de lucru , timp irosit pentru o firma doua nu va legati la cap cu cecarul, nu merita.
ovidiu7676, utilizator
eu stiu ca se intra cam greu la CECCAR,examenul este foarte greu,nu oricine poate sa-l ia