Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer de la universitate particulara la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer de la universitate particulara la universitate de stat

as dori sa stiu daca se poate face trensferul intre o universitate de stat si o universitate privata, in baza carei legi se poate face? multumesc
student?
Daca sunteti student se poate efectua transferul. Pentru a avedea conditiile cititi prevederile legii educatiei nationale nr. 1/2011, Partea I si II. Foarte probabil conditiile concrete de transfer le veti afla de la sediul universitatilor de interes pentru dvs.
Cu titlu informativ, lecturati prevederile art. 199/3 din Legea 1/2011.
da, student, si secretara de la universitate a zis ca nu se poate face asa ceva
Universitatea privata are interesul sa va tina la ei. Mergeti la Universitatea de stat si cereti de la ei informatiile
Se poate, dar vedeti conditiile care apar in regulamentul studentilor din fiecare universitate. Il gasiti in Carta universitatii, la sectiunea "Studenti"
Alex_Munteanu a scris:
Universitatea privata are interesul sa va tina la ei. Mergeti la Universitatea de stat si cereti de la ei informatiile

Toate universitatile au interesul de a-si pastra studentii, pentru aceleasi motive :(
elena138, utilizator