avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contract de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contract de munca

buna ziua, am si eu o intrebare cu privire la: in situatia in care un cmi isi suspenda activitatea deoarece medicul pleaca in concediu de crestere a copilului cateva luni, dar imputerniceste pe alt medic sa functioneze pe cabinetul lui, in aceasta situatie cu salariatii ce se intampla?
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:46, 26 August 2011
Daca nu se inchide CMI , salariati isi pot continua activitatea in continuare ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare cabinet crinarav crinarav buna ziua, as vrea sa va intreb daca medicul unui cmi intra in concediu de crestere a copilului (nu este angajat) trebuie sa suspende activitatea poate ... (vezi toată discuția)
Suspendare cmi-uri crinarav crinarav buna ziua, am si eu o intrebare in ceea ce priveste suspendarea unui cabinet medical stomatologic, in situatia in care medicul a nascut si trece in concediul ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate si concediu pentru cresterea copilului la cmi roxa81 roxa81 Buna ziua, sunt medic stomatolog la CMI-ul meu si urmeaza sa intru in concediu prenatal si apoi dupa nastere postnatal. La CMI, am un serviciu de radiologie, ... (vezi toată discuția)