Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Spune un banc, gluma cu avocati!
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Spune un banc, gluma cu avocati!

Incep cu unul

" Un client isi intreaba avocatul:
- Cat cereti pentru o consultatie?
- 3000 euro pentru trei intrebari.
- Nu este un pic cam scump?
- Ba da… Si care este a treia intrebare ?"

Asteptam bancuri noi!
Toţi avocaţii din lume au memorie fotografică. Dar nu toţi avocaţii au film.

Judecatorul:
-Acuzat, recunoaşte că ai furat !
Inculpatul:
-Imposibil domnule judecator! Pledoaria avocatului meu m-a convis că nu am furat.B-)
Consultatie la un avocat.
- D-le avocat, prostia unui bărbat poate constitui motiv de divorţ ?
- Nu, este doar motiv pentru căsătorie.
1. Avocatul pune intrebari unui doctor.
Avocat:
-Domnule Doctor, înainte de a face autopsia, ați verificat pulsul ?
Doctorul:
-Nu.
-Ați verificat tensiunea pacientului ?
-Nu.
-Ați verificat vreo urmă de respirație ?
-Nu …
-Deci, exista vreo posibilitate ca pacientul să fi fost în viață atunci când ați început autopsia ?
-Nu.
-Cum puteți fi sigur ?
-Creierul pacientului era într-un borcan, pe biroul meu.
-Înțeleg, dar pacientul ar fi putut fi în viață, nu ?
-Da, este posibil să fi fost în viață și să se poarte fix așa cum o faceți dumneavoastră acum.
2. Avocatul:
-Domnule, sunt convins că sunteți un om inteligent și onest…
Martorul:
-Vă mulțumesc. Dacă nu aș fi fost sub jurământ, v-aș fi făcut același compliment.
3. Avocatul:
-Domnule Doctor, câte autopsii ați efectuat pe oamenii decedați ?
Doctorul:
-Pe toate. Oamenii vii se opun prea tare.
4. Avocatul:
-A avut trei copii, nu ?
Martorul:
-Da.
-Câți dintre ei erau băieți ?
-Nici unul.
-Era și vreo fată?
Martorul (usor enervat):
-Domnule Judecător, cred că am nevoie de un alt avocat. Pot să îmi aleg alt avocat ?
5. Avocatul:
-Cum s-a încheiat primul tău mariaj ?
Martorul:
-Printr-un deces…
Avocatul:
-Si cine a decedat ?
Martorul:
-Ghicește, ai trei încercări.
6. Avocatul:
-Domnule Doctor, este adevărat că atunci când o persoană moare în somn, nu realizează până dimineața următoare?
Doctorul:
-Tu chiar ai trecut examenul de Barou ?
7. Avocatul:
-Poți descrie individul ?
Martorul:
-Avea o înălțime medie și barbă.
-Era bărbat sau femeie ?
-Mă gândesc că dacă nu era de la circ, era totuși un bărbat.
8. Avocatul:
-Vă amintiți momentul în care ați examinat cadavrul ?
Martorul:
-Autopsia a început în jurul orei 8 seara.
-Și Domnul Denton era mort la ora respectivă ?
-Dacă nu, a murit sigur până am terminat autopsia.
9. Avocatul:
-Orice răspuns trebuie să fie – oral. ok? La ce scoală ați mers ?
Martorul:
-Ora …
10. Avocatul:
-Ați fost prezent când vi s-a făcut poza ?
Martorul:
-Faceți mișto de mine ?
11. Avocatul:
-Atunci când el a plecat, ați plecat și dumneavoastră, si ea, dacă ar fi vrut și putut, excluzând pentru moment toate restricțiile asupra ei, ar fi plecat și ea, și v-ar fi adus și pe dumneavoastră, însemnând dumneavostră și ea, cu el la stație ?
Martorul:
-Obiectez. Această întrebare ar trebui scoasă afară și împușcată.
12. Avocatul:
-Deci, data conceperii bebelușului a fost pe 8 august ?
Martorul:
-Da.
-Și ce făceați la vremea respectivă ?
-Întrețineam relații intime.
13. Avocatul:
-Ce s-a întâmplat ?
Martorul:
-Mi-a spus: "Te voi ucide pentru că mă poți identifica."
-Și v-a ucis ?
-Nu. .....
14. Avocatul:
-Sunteți activă din punct de vedere intim ?
Martorul:
-Nu, doar stau întinsă.
15. Avocatul:
-Acesta era nasul pe care vi l-ați spart în copilărie ?
Martorul:
-Am un singur nas, să știți. .....