Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... restante banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

restante banci

am ramas in urma cu achitarea ratelor la banca(lunar am depus o suma, dar mai mica 100 ron in loc se 370 ron ) iar acum am primit o somatie de executare silita!
ce pot face in situatia data?
multumesc
am ales sa reesalonez creditul dar e ceva mai greu -rate mai mari

Buna,

Imi pare rau pentru situatia in care va gasiti mai ales ca sunt si eu intr-o situatie similara cu BANCA.
Atentie mare la eventualele variante de re-esalonare - mie au incercat sa-mi tripleze dobanda cu ocazia unui asemenea act aditional !!!

Acum, am am trimis cazul meu la presa - momentan a aparut intr-un cotidian local. Dc intereseaza, aici sunt link-urile:

Sunt convinsa ca nici eu, nici Dvs nu suntem niste cazuri singulare, insa, din cate cred eu, sansele de a reusi sa schimbam ceva singuri - sunt destul de mici.

Creditori din toate orasele ....
gi-jane2, moderator