avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... POT FI PRACTICANTA?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

POT FI PRACTICANTA?

Buna ziua,
Sunt absolventa a scolii postliceale sanitare si as vrea sa stiu daca in timp ce sunt in CCC am voie sa fiu practicanta intr-o farmacie cu circuit deschis?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 08:47, 29 August 2011
Conditia este sa nu realizati venituri in acea perioada deoarce indemnizatia reprezinta un venit de inlocuire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de crestere copil ameliapintea72 ameliapintea72 Stiu ca ati mai raspuns la aceasta intrebare dar eu sunt intr-o situatie pe care nu o regasesc nicaieri. Din luna lui septembrie 2012 m-am reintors in ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie cresterea coplilului bianca03 bianca03 Buna!As vrea si eu sa stiu daca beneficiez de banii pentru cresterea copilului fiind eleva a Scolii Sanitare Postliceale Carol Davila.Tin sa mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de indemnizatie pentru ccc daca urmez cursurile unei scoli postliceala? adynaady adynaady Buna ziua!!! Am si eu o intrebare: in toamna acestui an as dorii sa ma inscriu la o postliceala cursuri zi, intrebarea mea este daca sa intampla sa raman ... (vezi toată discuția)