Forum Discuţii juridice Executare silită somatie mobiliara
Discuție deschisă în Executare silită

somatie mobiliara

daca a facut oprire pe salariu de ce a mai trimis si somatie mobiliara
Pt ca au dreptul de a executa venituri si bunuri mobile si imobile pana la concurenta sumei datorate.
da dar deja ia facut oprire pe salariu de doua luni,ia oprit aproape 400de euro,daia eu tot nu inteleg de ce a mai trimissomatia mobiliara
mire_mire1986, utilizator
Doamna,

Daca solicitati un raspuns, cititi-l cu atentie atunci cand il primiti.
Vi s-a raspuns deja ca executorul poate executa toate bunurile mobile si imobile ale debitorului, inclusiv veniturile.
Asadar, pana recupereaza intreaga creanta plus cheltuielile de executare, pot fi executate silit toate bunurile, in acelasi timp.
Poate suma de recuperat e mare si prin poprire pe salariu, o pot recupera in ani de zile, ceea ce nu renteaza. Daca debitorul are si bunuri ce pot fi executate silit...pot incepe si executarea acestor bunuri