Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA In SUMAL se inregistreaza sipca lemn rezultata din ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

In SUMAL se inregistreaza sipca lemn rezultata din productie proprie?

Buna ziua
As vrea sa stiu daca se inregistreaza in SUMAL sipca si rumegusul rezultat din productie proprie profil atelier de prelucrearea lemnului .
Deseurile acestea sunt folosite in cadul firmei( cazan cu lemn) , sunt scoase din gestiune pe baza de bon consum.
Daca sunt vandute trebuie intocmit aviz pentru mat.lemnos si factura cu taxare invesa?
Va multumes anticipat pentru raspunsuri
Buna ziua!! Am o intrebare: spune-mi te rog ce bon de consum folosesti pentru a scoate din gestiune deseurile (laturoaie si rumegus) si cum il inregistrezi in sumal???eu am luat un bon de consum colectiv l-am completat si cand sa-l inregistrez in sumal am observat ca nu are serie si m-am blocat, n-am stiut ce sa fac ca sa nu gresesc.tu cum ai facut???iti trebuie un bon de consum special??ms anticipat pt raspuns..o zi buna