Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... penalitati mai mari decat factura
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

penalitati mai mari decat factura

Poate o institutie publica sa-mi calculeze penalitati care depasesc factura?
Avand in vedere ca in contract nu este prevazuta valoarea penalitatii, se va aplica o penalitate de 0,1%, asa cum prevede Codul Fiscal. Daca constatati ca aceasta institutie bugetara a depasit acest procent puteti sa o actionati in judecata si veti castiga.