avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nelamurire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nelamurire

Buna ziua inca o intrebare ,,sunt in proces cu un loc de casa uzcapiune si platesc o chitanta de 1200 pe care imi da bon ,unca 700 care nu mai imi da bon ,si plecind in straintatate deoarece am unlele probleme de rezolvat imi spune dm avocat prin tele ca mai am de platit 1000 am trimis pe cineva dar tot asa face chitanta ,,,daca noi in proces sunt 4 cum impartim de datori sunt la proces daca nu ne da chitanta ,,altceva un avocat nu trebuie sa faca un contract ceva cu clientul ca il reprezinta in tribunal sau ne e obligat sa il reprezinte ...si daca nu pentru ce sunt bani dati la avocat ,,,pentru biroul avocatilor ma gindesc ca sunt chitante nu ?....stati sa vedeti ca cu acesti bani nu am avut inca nici o infatisare intrun an aproape ..este normal ?....am avut o aminare deoarece in ghilimele nu s-a prezentat nimeni ...adica au fost 3 prezenti si unu cu procura si dm avocat in fata usi de judecata a zis ca nu este nevoie si fiecare a plecat ..dupa un timp a venit acasa o hotarire care spune ca nu a solicitat nimeni judecata cauzei in lipsa ..am inteles ca sunt multi oameni care nu stiu ce fac adica ,suntem mai fara carte ,,dar unu avocati cum credeti ca sunt ..daca eu tot dau bani asa fara chitanta ce inseamna acesti bani unui avocat ..sp ..dar stati sa vedeti ca cu 2 sapt in urma m-a contacta si mi-a zis ca ii mai trebuie bani 250 sa scoata hotarirea de acum 35 de ani din arhiva sa o legalizeze ,,,dar eu i-am dat o hotarire legalizata cind am inceput procesul ,,pe aceea baza s-a deschis procesul nu?....dupa care am fost acasa si am facut copii la aceasi hotarire si i-am duso care hotarirea nu face nici 50 de ron si mi-a zis,,, oooooooooo bine ca o ai ,,,va dati seama ce prosteala am luat eu pe fata daca omul crede ce nu ai carte ...orcum multumesc pentru ajutorul acordat la toate intrebarile mele ...si mult respect la aceei avocati care isi respecta meseria si prestigiul de om ....succes in continuare in cariera
Cel mai recent răspuns: stefaniajohnston , utilizator 19:22, 30 August 2011
Daca sunteti nemultumita de serviciile domnului avocat, apelati la alt avocat.
Avocatul are obligatia sa incheie cu dvs. contract de asistenta juridica si sa va elibereze chitanta pentru sumele pe care i le platiti.
Buna ziua va multumesc foarte mult pentru raspuns ,,va doresc tot ce e mai bun in viata sa aveti parte ,,,succes in cariera in continuare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pacaleala si nici nu e 1 aprilie spiridon vasilica spiridon vasilica Fiica mea a facut de curand(aproape o luna) 18 ani si a depus actele pentru schimbarea CI , pe 13 iulie.Aveam nevoie de hatararea de partaj legalizata, eu ... (vezi toată discuția)
Legalizare hotarare definitiva irevocabila danas94 danas94 Buna ziua am avut un proces pentru incredintare minor procesul sa terminat si intipinam probleme la legalizare . Doamna avocata nea cerut sa platim 2 timbre ... (vezi toată discuția)
Nelamurire proces stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua am si eu o nelamurire daca poate cineva sa ma ajute in privinta unui process care este pe rol.Sunt in proces de uzcapiune din 2010 si nu se mai ... (vezi toată discuția)