Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile

as dori sa fac ceva in agricultura, am 5000 mp, o ciupercarie dar nu am bani si va rog sa-mi cat m-ar costa un proiect pentru accesarea fondurilor europene nerambursabile si la cine sa ma adresez. Va multumesc!
Contactati o firma de consultanta pentru accesare fonduri si o sa va ajute.
Eventual dupa un mic studiu personal contactati si o banca pentru cofinantare/creditare.
Acest fel de fonduri sunt prevazute cu programe pndr. Uitati-va aici: [ link extern ]
ai mai mult decat 8UDE, si depaseste daca folosesc toate suprafata cele 8 Ude maxim pentru a primi sprijin din masura 141, cele 1500 de euro anual dupa 5 ani. Daca folosesc l jumatate pentru ciuperceria, e incadrat. Citeste mai antai ghidul acolo. Dupa aia, sunati-va un consultant gratuit din zona respectiva care intocmeste cereri gratuit, si pregateste documentatia respectiva pentru anul care vine, fiind ce en toamna nu mai se face anul asta.