Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare fonduri europene nerambursabile

Doresc sa incep o afacere in domeniul apiculturii impreuna cu alta persoana. Am dorii sa stim ce acte sunt necesare pentru a putea accesa fonduri europene nerambursabile, unde ar trebui sa ne adresam ? Mentinez ca avem o parcela de teren de aproximativ 0,5 hectare intr-o zona propice pentru dezvoltarea unei afaceri cu albine.Daca se poate am dorii toate informatiile necesare accesarii fondurilor incepand de la ce sume de bani trebuie sa avem pana la finalizarea proiectului. Multumim foarte mult!!!!!!!
asistentu, utilizator

salutara ideea dvs.
pentru a accesa fonduri europene, in primul rand trebuie sa depuneti efortul de a citi ghidul solicitantului pe masura 141 al PNDR pe site-ul [ link extern ]

dorinta dvs este ca cineva, doar din 3 randuri scrise sa va poata oferi un plan de afaceri.
acest lucru nu va fi posibil.
recomandarea mea este ca sa cititi ghidul, si apoi sa va adresati agentiei APDRP cea mai apropiata de resedinta dvs pentru a primi consultanta gratuita, si alte facilitati.
Toate eforturile dvs vor fi recompensate.

succes