Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... acte necesare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

acte necesare

Buna ziua!
Imi spune si mie careva, va rog, ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei ferme de biohumus? Adica, am deja firma, trebuie doar sa-i schimb activitatea; deci ma intereseaza ce aprobari, certificate, etc.
Ah, si mai e ceva, daca pt astfel de ferma se acorda fonduri europene nerambursabile.
Multumesc mult!
apelati la APDRP din localiatatea resedinta de judet daca sunteti cu firma in mediu rural, si la otimmc din acelasi oras, daca sunteti cu sediul in mediu urban.
actele necesare sunt specifice acestui cod CAEN pentru autorizare, si trebuie sa va interesati la organismele specializate.
pentru mediu urban gasiti operatiunea 111 din POSCCE/DMI 1.1-cautati ghidul solicitantului
pentru mediu rural este masura 312/masura 141 -gasiti ghidul pe site-ul PNDR