Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM conform CM 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM conform CM 2011

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in cazul unei maternitati conform CM 2011. In lege vad ca ramenem tot pe suspendare !?
Va multumesc.
Dar cum ati vrea sa ramantei in situatia concediului de maternitate ?
1. concediu de maternitate = suspendare de drept a c.i.m.

2. CCC = suspendarea c.i.m. la initiativa salariatului/ei.