Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obligat sa demisionez
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obligat sa demisionez

buna ziua. am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra intro problema. m-am intors din concediu si mi sa sugerat sa imi dau demisia. mentionez ca lucrez intro institutie publica. motivul demisiei este unul de natura personala nu profesionala. va multumesc si astept sfaturi
Nicaieri in vreo lege nu avem....posibilitatea sugestiei....doar...,,inaintarea demisiei"....
Va continuati activitatea ca pana inainte.
Daca institutia nu mai are nevoie de dvs.. sa procedeze CORECT..
In niciun caz nu trebuie sa faceti asa ceva. E clar ca vor fi presiuni si ca in timp este posibil sa fiti scos necorespunzator profesional.
Este bine sa strangeti cat mai multe dovezi (daca este posibil, inregistrari audio ale convorbirilor viitoare pe tema sugestiei de a demisiona, acte de orice fel care v-ar putea fi utile cand situatia se va acutiza).
ContSters193759, utilizator
inregistrarea audio am. am termen pina in data de 02.09. se demisionez
Foarte bine, atunci nu demisionati si continuati sa strangeti probe si dupa 02.09.